Glikol monopropylenowy MPG

Glikol monopropylenowy (propylenowy) – C3H8O2, jest surowcem chemicznym z grupy alkoholi dwuhydroksylowych. W temperaturze pokojowej, MPG jest bezbarwną, bezwonną, oleistą cieczą, o słodkawym posmaku i wysokiej lepkości. W odróżnieniu od glikolu etylenowego, glikol propylenowy nie jest toksyczny. Ogólną tendencją w przemyśle jest zastępowanie MEG właśnie glikolem monopropylenowym wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Poza wpływem na zdrowie oraz zastosowaniem pozostałe właściwości obu substancji są podobne.

Właściwości glikolu propylenowego MPG:

  • wzór: C3H8O2
  • gęstość: 1,04 g/cm³
  • temperatura wrzenia: 188,2 °C
  • lepka, przezroczysta, bezbarwna, higroskopijna ciecz

Zastosowanie glikolu monopropylenowego

MPG stosowany jest przede wszystkim w przemyśle chemicznym, głównie kosmetycznym, jako baza kremów, balsamów, past do zębów i wielu  innych produktów pielęgnacyjnych.. Glikol propylenowy znajduje również zastosowanie w przemyśle spożywczym jako konserwant, emulgator oraz składnik aromatów i barwników (E1520). W medycynie i farmacji MPG stanowi bazę leków doustnych oraz kremów. Inne zastosowania glikol propylenowy znajduje między innym w przemyśle tytoniowym jako substancja nawilżająca oraz płyn do e-papierosów oraz w innych dziedzinach jako chłodziwo, składnik środków do odmrażania.

Glikol monopropylenowy – sprzedaż, obsługa posprzedażowa, hurtowe ceny

Largo-Chemicals oferuje sprzedaż glikolu propylenowego w opakowaniach 20l, 30l, 140l, 220l, 1000l. Naszą domeną są konkurencyjne, hurtowe ceny. W naszej ofercie sprzedażowej oferujemy również wykonanie badań przez naszych technologów pod kątem przydatności płynu do dalszej eksploatacji, usługę wtłoczenia płynu do instalacji oraz odbiór i utylizację zużytego płynu chłodniczego. Wszystkie usługi świadczymy profesjonalnie, w konkurencyjnych, hurtowych cenach i uzupełniamy je kompleksową obsługą posprzedażową. Wyślij zapytanie dotyczące zastosowania, właściwości, sprzedaży hurtowej lub naszych cen na biuro@largochemicals.com lub zadzwoń 530-539-973, a natychmiast otrzymasz szczegółową ofertę handlową i wycenę.

Inne produkty w naszej ofercie: