Glikol monoetylenowy MEG

Glikol monoetylenowy to alkohol diwodorotlenowy, w formie bezbarwnej, bezzapachowej, dosyć gęstej i lepkiej cieczy o słodkawym posmaku. Glikol jest substancją mieszalną z wodą, alkoholem, aldehydami i wieloma innymi związkami. Glikol monoetylenowy MEG występuje również pod nazwą glikol etylenowy.

Właściwości glikolu monoetylenowego:

  • wzór chemiczny: C₂ H₆ O₂
  • gęstość: 1,115 g/cm³ w 20º C
  • temperatura wrzenia: 197,6 C
  • temperatura krzepnięcia: -13 C
  • ciepło właściwe w temperaturze 20 C: 2,345 J/(gk)
  • bezbarwna, gęsta, trująca ciecz o słodkim smaku

Wdychanie oparów glikolu monoetylenowego nie jest niebezpieczne, choć wysokie stężenie substancji w powietrzu może spowodować podrażnienie dróg oddechowych. Kontakt ze skórą może być lekko drażniący, jednak MEG nie uczula. Glikol monoetylenowy wyróżnia się dużo wyższą toksycznością niż np. glikol propylenowy.

Zastosowanie glikolu monoetylenowego

Glikol etylenowy ma bardzo szerokie zastosowanie. Głównie wykorzystywany jest w chłodnictwie i klimatyzacji jako substancja o właściwościach zapobiegających zamarzaniu. MEG używany jest do produkcji płynów chłodzących, rozpuszczalników.

Jednym z pozostałych zastosowań glikolu monoetylenowego jest między innymi wytwarzanie tkanin poliestrowych i odzieży. MEG stosowany jest w produkcji samochodowych płynów eksploatacyjnych oraz w instalacjach chłodniczych jako czynnik pośredni. Glikol znajduje ponadto zastosowanie przy produkcji żywic poliestrowych, włókien syntetycznych, rozpuszczalników, plastyfikatorów oraz materiałów wybuchowych.

Pozostałe zastosowania glikolu etylenowego to:

  • wytwarzanie włókien i folii poliestrowych;
  • jako surowiec utrzymujący wilgoć (przyciągający wodę) MEG jest składnikiem do zastosowania przy produkcji lub obróbce włókien poliestrowych, papieru, klejów, farb drukarskich, skóry i celofanu;

Sprzedaż glikolu – kompleksowa obsługa, atrakcyjne ceny

Zajmujemy się sprzedażą glikolu etylenowego najwyższej jakości oraz produkcją koncentratów, które zawierają 94% glikolu wraz z pakietem dodatków uszlachetniających (inhibitory korozji, dodatki stabilizujące oraz środki antypienne).  Naszym celem jest produkcja wysokiej jakości płynów niskokrzepnących oraz kompleksowa obsługa posprzedażowa. Oferujemy atrakcyjne ceny.

Glikol monoetylenowy dostarczamy w pojemnikach o pojemności 20l, 30l, 140l, 220l, 1000l. Poza sprzedażą, oferujemy usługę wtłoczenia płynu do instalacji oraz odbiór wraz z utylizacją zużytego płynu chłodniczego. W ramach usług, klientom proponujemy również wykonanie badań przez naszych technologów pod kątem przydatności płynu do dalszej eksploatacji. Wszystkie usługi świadczymy kompleksowo, profesjonalnie i w konkurencyjnych cenach. Wyślij zapytanie dotyczące sprzedaży lub naszych cen na biuro@largochemicals.com lub zadzwoń 530-539-973, a natychmiast otrzymasz szczegółową ofertę handlową i wycenę.

Inne produkty w naszej ofercie: